Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Krampus show Kaplice 2014

Na příliv diváků a plné ulice, když Kaplicí v době před Vánoci procházejí hordy rakouských Krampusů a Percht, jsme si již zvykli, ale třetí Krampuslauf přesto zbořil další hranice.


Těžko se odhaduje počet návštěvníků, kteří v několika řadách olemovali celou 700 m dlouhou trasu běhu, ale mnoho jich zůstalo i v přilehlých ulicích centra. Počty by se jistě šplhaly do tisíců. Kolony aut ztěžovaly dopravu na příjezdech k městu a od Českých Budějovic se popojíždělo krokem. Že je v současnosti v Čechách tato alpská tradice fenoménem, se tak mohlo přesvědčit devatenáct Krampus skupin, které divákům předvedly téměř tři stovky démonů, bestií, skřetů a jiných příšer z mytologií horských krajin v adrenalinové show s bengálským ohněm a dalšími ohnivými efekty… Kaplici na jeden večer pobláznily spolky z rakouských měst Steyr, Molln, Mariazell, Neuhofen an der Krems, St. Georgen bei Salzburg, Viechtwang, St. Georgen an der Gusen (u Lince), Kematen an der Krems, Traun, Waldviertel, Klaffer am Hochficht, Sankt Florian, Scharnstein, Rechberg, Rußbach, Pasching, Sandl, St. Leonhard bei Freistadt a také jedna zcela nová skupina z Kaplice.

Poděkování patří všem, kteří se na náročné organizaci podíleli. Za KIC Kaplice děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomáhali se zajištěním průvodu a s prodejem magnetek. Velmi si této pomoci vážíme.